Užitečné rady pro nákup auta v Německu.
Autobazary v Německu nabídka


Povinné ručení

Co to je povinné ručení?

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Toto pojištění musí mít uzavřená všechna vozidla provozovaná na pozemních komunikacích. Někdy se nazývá také jako zákonné pojištění vozidel, protože povinnost uzavřít si toho pojištění je ze zákona.

K čemu je mi dobré?

Povinné ručení hradí škody na majetku a zdraví, které způsobíte při provozu vozidla dalším osobám. Povinné ručení nehradí škody, které vzniknou vám. Povinné ručení vám tedy poskytuje ochranu pro případ, že zaviníte nehodu, že škody vámi způsobené budou uhrazeny. Proto je dobré zvolit si odpovídající limit povinného ručení. Povinnost mít uzavřené povinné ručení vám poskytne pocit jistoty, při provozu na pozemních komunikacích, že v případě, že do vás někdo nabourá, měla by jeho pojišťovna uhradit škodu, kterou způsobí.

Jak si ho uzavřu?

Povinné ručení vozidel si můžete uzavřít u vaše finančního poradce nebo na pobočkach pojišťoven, které povinné ručení nabízí. Za nejpohodlnější variantu považujeme internet, kde si můžete udělat povinné ručení porovnání nabídek a spočítat cenu. Existují i další způsoby, jak si uzavřít povinné ručení, my uvádíme ty nejsnadnější, protože vás nechceme zahlcovat zbytečnými informacemi.