Užitečné rady pro nákup auta v Německu.
Autobazary v Německu nabídka


Auta z leasingu – na prodej, zabavená

Auta z leasingu na prodej představují zajímavou nabídku zachovalého vozu za výhodnou cenu.
Dále je můžeme rozdělit na auta z:

  • finančního leasingu,
  • operativního leasingu.

Co je to finanční leasing?

Finanční leasing je známá metoda leasingu, kdy na konci leasingu se stane auto majetkem zákazníka leasingové společnosti. Taková auta můžete najít na prodej jako zabavená auta z leasingu. Finanční leasing využívají jak občané, malí podnikatelé i velké společnosti.

Co je to operativní leasing?

Operativní leasing se liší od finančního tím, že po skončení leasingu se automobil vrací leasingové společnosti. Operativní leasing je zajímavý zejména pro velké a středně velké společnosti, které chtějí mít poměrně nový vozový park (obvykle po skončení leasingu si berou další auta) a nechtějí se o správu aut starat (o údržbu vozidel atd. se obvykle stará leasingová společnost). Auta z operativního leasingu mají obvykle doloženou servisní historii a většina leasingových firem je prodává s přesným popisem jejich stavu. Menší nevýhodou může být, že ve většině případů sloužila jako firemní auta.

V obou případech se leasingové společnosti snaží auto prodat a tím získat volné finanční prostředky – a Vy jako kupec můžete narazit na výhodnou nabídku auta z leasingu na prodej.